Prodlužte párty sezónu díky zahradnímu stanu

Letní měsíce úplně lákají k večernímu posezení s rodinou a přáteli na zahradě pod širým nebem. Češi si v posledních letech oblíbili grilování a na grilu připravují všelijaké dobroty od masa až po cuketu. Večerní idylku však dokáže spolehlivě pokazit nepřízeň počasí.

Dobrému hostiteli by se nemělo stát, že mu déšť zničí oslavu. Proto si lidé, kteří pořádají venkovní akce častěji, pořizují zahradní stany. Jako zastřešení se samozřejmě dají využít i zahradní altánky či pergoly, ale ne každý je na zahradě má. Naproti tomu přenosný párty stan je vhodný opravdu pro každého. Sestavení zabere pár minut a po skončení akce se zase snadno rozloží a schová třeba do sklepa.

Proč si zahradní párty stan pořídit?

Zahradní párty stany si poradí s každým počasím. Ať už vás ruší déšť, vítr, nebo ostré sluneční paprsky, pod střechou jste v bezpečí. Pokud si pořídíte variantu s bočními stěnami, budete chráněni také před zraky zvědavých sousedů. Navíc vám takový stan pomůže vytvořit tu správnou atmosféru. Stačí, když dovnitř pod střechu pověsíte balonky nebo světelné řetězy a vše bude hned vypadat slavnostněji.

Jaký párty stan si vybrat?

Nejdůležitější je zvolit správnou velikost. Uvádí se, že zahradní párty stany o rozměrech 3 × 6 m jsou vhodné asi pro 8 – 16 osob. Samozřejmě vše závisí na tom, co všechno budete chtít pod střechu umístit. Počítejte s místem navíc, jestliže tam chcete dát nejen stůl a křesílka, ale také servírovací stolek, lednici apod.

Kromě velikosti by vás mělo zajímat provedení. Pátrejte po tzv. nůžkových stanech, protože rozložit jejich konstrukci je mnohem snadnější. Kdybyste si pořídili trubkový stan, museli byste skládat nejdříve trubky do sebe a trvalo by to mnohem déle.

Ke stanům lze dokoupit spoustu volitelného vybavení, jako jsou bočnice, moskytiéry či náhradní střechy. Svůj přístřešek si snadno přizpůsobíte podle sebe, a to včetně barvy. Přestože se nejčastěji vyskytují bílé stany, k dispozici je široká škála barev.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*