Obkladový kámen dokonale oživí interiér i exteriér

Kámen se řadí mezi tradiční stavební materiály, které se využívají v podstatě již od pravěku. Pravda je ovšem taková, že v současné době jej najdeme ve velmi kultivovaných podobách. Své místo si najde jak v interiéru, tak i ve venkovních prostorách, kde ještě více upozorní na čistě přírodní charakter bydlení. My se zaměříme na jeho podoby a samozřejmě doporučíme také prodejce, který má ve své portfoliu velmi pestrý sortiment za výhodné ceny.

Kamenné funkční prvky v interiéru

Moderní obkladový kámen zcela určitě padne například do obývacího pokoje. Tady vypadá hodně efektně především za krbovými kamny anebo jako obložení krbové vložky. Jeho přítomnost ocení i hospodyňky. Nejen při vhodném nasvícení vypadá perfektně i jako nedílná součást kuchyně. Nad pracovní deskou, případně v dalších místech svou roli jistě sehraje na jedničku. A co koupelna? Kamenná vana či kamenné umyvadlo vypadají naprosto neotřele a na funkčnost se můžete spolehnout. Údržba takovýchto zařizovacích předmětů je maximálně pohodlná.

Originální fasáda

Kámen v exteriéru je často součástí vnějšího pláště domu. Nejfrekventovanější jsou moderní obkladové pásky na fasádu. Vybírat lze jednolité odstíny, které kontrastují nebo ladí s fasádní barvou. Pokud spíše tíhnete k větším extrémům, není problém koupit i pásky složené z malých dílců nejrůznějšího barevného ladění. Údržba takovéto fasády není nijak náročná, a navíc není na kamenných částech tolik vidět prach. Výborné jsou v exteriéru i větší okrasné kameny, kačírek anebo kamenné vázy či zkamenělé dřevo.

Vyberte si z pestrého sortimentu

Nákup kamenného obložení nebo jiných prvků z tohoto přírodního materiálu není složitý. Stačí se podívat přímo do některého z eshopů. Naším tipem je společnost Kámen Donát. Na webu kamen-donat.cz si můžete prohlédnout nabízené zboží. Navštívit lze i showroom firmy v Dymokurech či vzorkovnu v Budčevsi a přesvědčit se o kráse kamene na vlastní oči.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*