Konec prázdnin se nezadržitelně blíží. Vybavte své děti do školy včas

Konec prázdnin je na spadnutí. To mimo jiné znamená, že je čas začít připravovat děti do školy. Pokud si nejste jisti, co potřebují, nechte si napovědět. Přinášíme seznam základních věcí, které potřebuje každý školák.

Contents

Rodiče prvňáčků tápou

Ti, kdo vypravují své dítě do školy letos poprvé, to mají nejtěžší. Pokud patříte právě mezi tyto rodiče, doporučujeme vám, abyste si předtím, než vyrazíte do obchodů nebo se vydáte do světa online nákupů, sepsali seznam všech potřebných věcí. Můžete si tak postupně vše odškrtávat a mít neustále přehled o tom, co vám chybí. Takový seznam jste pravděpodobně dostali ve škole. Nebojte se ho držet. Buďte si jisti, že na něm najdete vše, co váš prvňáček potřebuje. Pokud tento seznam nemáte, nepanikařte. Máme pro vás malou nápovědu.

Co potřebuje každý školák?

Mezi základní dětské školní potřeby patří samozřejmě batoh nebo aktovka odpovídající velikosti. Hodí se samozřejmě také penál na psací potřeby a i samotné potřeby na psaní a kreslení, tedy propisky, tužky, pastelky, ořezávátka, pravítka a další. Do hodin výtvarné výchovy budou užitečné také štětce, barvy, čtvrtky, skicáky a další výtvarné potřeby. Mnoho jich ale dítě ve škole dostane, proto si dopředu zjistěte, co všechno z těchto věcí je na pořízení rodiči.

Oblečení, obuv a jídlo

Aby se váš školák cítil dobře a mohl se soustředit na učení, je důležité, aby byl pohodlně oblečen, obut a měl sebou dostatek jídla a pití. Na seznamu dětského vybavení do školy by neměla chybět ani láhev na vodu a krabička na svačinu. Samozřejmostí by také mělo být pohodlné oblečení na tělocvik a kecky včetně sáčku na obuv, ve kterém je bude dítě přenášet. Nezapomeňte ani na pohodlné přezůvky, které si dítě ve škole bude nechávat.

Pohodlí i doma

Nástupem do školy se pro děti mnoho věcí změní. Budou potřebovat i obměnit vybavení dětského pokojíčku. Jeho základem by se měl stát psací stůl a rostoucí židle pro školáky, která umožní pohodlné sezení při zpracovávání domácích úkolů. Aby dítě při práci dobře vidělo, bude také potřebovat kvalitní lampu a samozřejmě se hodí také malá knihovna, kam si dítě bude moci ukládat své školní věci.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*