Kdy je lepší mít pračku a sušičku dohromady a kdy raději ne?

Pračky patří mezi základní domácí vybavení již dlouhá desetiletí. Jen zcela marginální množství našinců používá jiný způsob praní. K pračce tak nějak automaticky patří i sušička. Mnoho lidí však neví, jestli je lepší koupit oba spotřebiče zvlášť nebo v rámci jednoho přístroje. Obě možnosti mají svá pro i proti.

Zvlášť

Důvodů, proč si vybrat pračku a sušičku zvlášť, je docela dost. Předně tím člověk získá daleko větší kapacitu pro praní. Do praček, jež v sobě nemají zakomponovanou sušičku, se toho totiž vleze většinou mnohé více. Není tak potřeba prát na etapy a všechno prádlo je možné nechat vyčistit jedním vrzem.

To samé v bledě modrém se dá říci také o sušičkách. Samostatné verze pojmou o dost více prádla, takže není potřeba zdlouhavě čekat, než se první várka usuší.

Navíc se v obou případech jedná o jednodušší přístroj, který nemusí kombinovat více funkcí. Také díky tomu se mohou samostatné pračky, potažmo sušičky chlubit delší životností.

Rovněž mývají více programů a nižší spotřebu, což jsou další významná pozitiva, která je potřeba zmínit.

Dohromady

Pračky a sušičky v jednom jsou složitější přístroje a mají mnohem nižší kapacitu, hlavně tedy pro sušení. Nejsou na tom dobře ani co se spotřeby energie a vody týče. I přesto je najdeme v celé řadě domácností. Proč tomu tak je?

Kombinace obou výše zmíněných přístrojů zabírá daleko méně místa než v případě dvou samostatných elektrospotřebičů. Kompaktnost je hlavní důvod, proč je po pračkách se sušičkou stále velká poptávka.

Lidé žijící v panelákových bytech, případně rovnou v garsonkách hledí na to, jak ušetřit každý metr čtvereční obytné plochy. V takovýchto obydlích je problémem i větší pračka, natožpak pračka a k tomu ještě sušička.

Kdo má doma místa dost, ten by si měl pořídit pračku a sušičku zvlášť. Do malých prostor je pak skutečně výhodnější koupit raději kombinované řešení.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*