Kancelář Císař, Češka, Smutný uspěla v soutěži Právník roku

Česká advokátní komora ve spolupráci se společností Epravo.cz každoročně vyhlašuje soutěž Právník roku. Letos se konal už dvanáctý ročník a svá ocenění si zde převzalo mnoho vážených osobností, které se pohybují v oblasti práva. Mezi oceněnými nechyběla kancelář Císař, Češka, Smutný.

Slavnostní galavečer se letos konal v TOP HOTELU Praha. Všichni ocenění si zde převzali skleněnou plastiku sv. Yva, kterou byly ohodnoceny jejich současné úspěchy i celoživotní přínos. Celkem se jednalo o deset osobností, ceny se totiž udělují v sedmi řádných a třech mimořádných kategoriích (Talent roku, Pro bono a Právnická síň slávy).

V kategorii Talent roku zaujal Jan Sůra

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný získává pravidelně ocenění v oblasti pro bono, nicméně tentokrát je soutěž Právník roku poctila ještě jedním překvapením. V kategorii Talent roku uspěl Jan Sůra z této kanceláře, který porotu zaujal svou prací Limity poskytování právních služeb: výzvy pro advokacii třetího tisíciletí.

Se svou prací, vycházející z osobních zkušeností i poznatků z advokátní praxe, obsadil celkově druhé místo. Věnuje se v ní prolínání advokacie s jinými obory a odborníci si cení především jeho názoru, že by advokát neměl být pouhým poskytovatelem izolované služby. Měl by se orientovat v komplikovaných společenských vztazích a být schopný klientovi poradit ve všech směrech.

Celá advokátní kancelář se snaží posouvat hranice advokacie

Podobně jako Jan Sůra se k advokacii staví celá kancelář Císař, Češka, Smutný. Dlouhodobě se věnují společenským tématům, Pavel Smutný a Jaromír Císař založili nadační fond Bohemian Heritage Fund, který podporuje a sponzoruje kulturní akce. Jak říká Pavel Smutný, kultura je k životu nezbytná, a kdyby se v Praze konalo více takových událostí, mohla by se zařadit mezi hudební metropole v Evropě. JUDr. Pavel Smutný toho má na starost dost. Kromě toho, že je prezidentem BHF, založil Cenu Arnošta Lustiga, je členem Rady Národního divadla či Evropského výboru Operních nadací se sídlem v Bruselu. V kulturním mecenášství se prostě našel.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*