Tip na letní dovolenou 2017: Mallorca – ostrov zábavy i historických památek

Právě nyní nastává vhodná doba začít přemýšlet o tom, kam se v letošním roce vydáte na dovolenou. Pokud nemáte jasnou představu, může vám pomoci následující tip. Je jím dovolená ve Španělsku, respektive na jeho ostrově Mallorca.

Mallorca je vůbec největším a také nejlidnatějším ostrovem Španělska. Nachází se ve Středozemním moři, tudíž v letních měsících nabízí ideální klimatické podmínky pro milovníky teplého a slunečného počasí.

Na ostrov se ročně vydávají miliony turistů. A není se čemu divit. Láká je nejen počasí, ale také místní kultura a historické památky. Pokud se sem vydáte, vaší náplní nemusí být jen opalování na plážích a koupání v moři.

Palma de Mallorca a její lákadla

Jen samotné hlavní město Palma de Mallorca nabízí nespočetné množství zábavy. Najdete zde desítky obchůdků s tradičními suvenýry a předměty, které vám i po návratu domů budou připomínat vaši dovolenou.

Palma je ale také místem, kde na vás dýchne kus historie ostrova. Dominantou je katedrála La Sea, katedrála světla, která pochází ze 16. století. Kousek od centra města pak můžete navštívit hrad Bellves ze 13. století. V minulosti po nějaký čas sloužil i jako sídlo panovníka.

Turisticky přitažlivým místem je i nedaleký přístav Pollenca. Původně rybářská osada se rozprostírá v malebném zálivu, kde máte možnost se vykoupat v průzračně čisté vodě, nebo se pokochat pohledem na luxusní lodě a jachty, které zde po celé léto kotví.

Dovolená pro všechny generace

Mallorca žije nočním životem. Je tak ideálním místem i pro mladou generaci, která si ráda užívá zábavy na diskotékách a v barech, jichž je zde nespočetné množství. V odlehlejších částech ostrova ale naleznou pohodu i ti z vás, kteří upřednostňují spíše klidnou rodinnou dovolenou. Mallorca je zkrátka dovolenkovým rájem pro všechny.

Zájezdy do Španělska najdete na portálu NewTravel.cz. Jedná se o chytrý vyhledávač. Porovnává nabídky mnoha českých cestovních kanceláří.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*