Je výhodné kupovat levné tonery? Vyhněte se těm levným z Číny

Pokud chcete na domácím tisku ušetřit, je jasnou cestu nákup levných tonerů. Jenže proč jsou častokrát násobně výhodnější než ty originální? Není to nebezpečné a nemůže to poškodit vaši tiskárnu nebo zásadně snížit kvalitu tisku?

Originální tonery HP, Brother nebo Canon jsou relativně drahé, jelikož je nutné pokrýt vyšší náklady na výrobu samotných tonerů, ale zároveň také na vývoj tiskáren a nových technologií. Prodejní cena tiskáren je totiž často dotovaná, a to právě spotřebním materiálem jako jsou tonery, cartridge a další vybavení.

Proč jsou některé tonery tak levné?

Výrobci neoriginálních tonerů nemusí tyto náklady pokrývat, a proto bývají velké rozdíly v ceně neoriginálních tonerů a těch originálních. Mohou tonery nabízet výrazně levněji. Proto se může stát, že levné tonery mohou být klidně i desetkrát levnější, což je samozřejmě zcela zásadní rozdíl. Nízká cena však může být také důrazným varováním před špatnou kvalitou. Není však nutné házet všechny neoriginální tonery do jednoho pytle – existují i lepší kousky, které kladou větší důraz na kvalitu tisku. A přesně takové se vyplatí najít a pořídit si je – pak ušetříte, ale nebudete riskovat.

Na co si dát pozor?

Buďte opatrní, pokud jde o velmi levné náplně z Číny. Bohužel tam nefunguje dobře regulace trhu a naprosto absentují některé předpisy na ochranu zdraví a přírody. Snadno se tedy stane, že tyto náplně obsahují chemické toxické látky, které mohou být potenciálně nebezpečné. Mohou ohrozit vaše zdraví, ale rozhodně nejsou dobré ani pro životní prostředí. Důrazně tedy nedoporučujeme tyto levné tonery kupovat. Daleko spíše se zaměřte na osvědčené evropské výrobce, kteří si také nechtějí pochroumat svou pověst, a proto vytváří velmi kvalitní, byť neoriginální tonery, za rozumné ceny, které nepoškodí vaši peněženku, ale ani vaši tiskárnu nebo zdraví.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*