Jak vybrat výčepní zařízení Lindr?

Plánujete nákup výčepního zařízení Lindr a nevíte si rady s jeho výběrem? Zde najdete stručný návod, jaké zařízení zvolit, na co si dát při výběru pozor, co vše budete muset ještě přikoupit a hlavně, jak se o výčepní zařízení postarat, aby Vám vydrželo a posloužilo dlouhá léta.

Podle čeho vybrat výčepní zařízení

Při výběru výčepního zařízení berte v potaz to, kde budete chlazení používat – jestli pouze doma pro osobní potřebu, na společenských akcích, v baru nebo hospodě. Dále si rozmyslete, kolik litrů piv potřebujete za jednu hodinu vychladit. Podle těchto parametrů bude výběr vhodného výčepního zařízení o dost snazší.

Jaké chlazení zvolit

Pokud jste zjistili, že Vám postačí výčepní zařízení pouze pro domácí potřebu a menší oslavy či akce, doporučujeme pořídit zařízení s kontaktním chlazením. Není nikterak náročné na údržbu ani obsluhu a rychle pivo vychladí. Do restaurací, barů a náročnějších provozů, kde pivo poteče proudem, je lépe sáhnout po zařízení, které je chlazeno vodou.

S kompresorem nebo bez

Při výběru pozorně čtěte popis, který je u zboží uveden! Některá chlazení jsou nabízena již s vestavěným kompresorem a některá bez něho. Poznáte to tak, že v názvu je obsaženo písmenko K, které značí, že chlazení má kompresor vestavěný a není třeba ho dokupovat nebo tlakovat jiným způsobem. Největší výhodou je jednoduchost použití. Jedná se například o: Lindr PYGMY 25/K (k vychlazení nápoje dojde zhruba po 2-4 min. od zapnutí) nebo Lindr PYGMY 20/K výčepní zařízení.

Jaký má mít výčepní zařízení výkon

Chladící výkon nám říká, kolik litrů piva je výčepní zařízení schopno ochladit za 1 hodinu o 10 až 15°C (záleží na typu chlazení). Hlavním kritériem pro tento výběr je, pro kolik lidí budete nápoje čepovat.

  • akce do 10 osob – 15-25l/hod
  • 10 až 50 osob – 25-30l/hod
  • desítky až stovky osob – 35-80l/hod
  • pro stovky a více osob – 60-300l/hod

Vždy je lepší vybrat takové zařízení, kde bude výkon odpovídat plánovanému využití. Budete čepovat ideálně vychlazené nápoje a nezaplatíte zbytečně peníze navíc za nesprávné chlazení a velkou spotřebu energií.

Jak pečovat o výčepní zařízení

Jako o veškeré zboží, tak i o výčepní zařízení je nutné se starat. Pivní vedení, výčepní kohouty, výčepní naražeče…Tam všude se usazují škodlivé mikroorganismy, které snižují kvalitu nápoje a můžou mít za následek i zhoršenou chuť čepovaných nápojů. Proto je nutné chlazení v pravidelných intervalech čistit neboli sanitovat – k tomu slouží již kompletované sanitační sady, které obsahují vše pro důkladné vyčištění výčepního zařízení. Sanitaci provádějte vždy podle instrukcí výrobce!

  • po každém použití propláchněte vodou
  • u domácího použití stačí čistit 1x za dva měsíce
  • při chlazení vín a limonád se doporučuje čistit cca 1x za měsíc
  • v hospodách a větších provozech sanitujte 1x týdně

Design výčepních zařízení

Jak už to tak bývá, móda se nevyhýbá ničemu, a to ani výčepním zařízení. Krom klasického nerezového vzhledu můžete sáhnout i po černém, eletantním provedení nebo například po zpracování v dubovém dřevu jakož to luxusní pivních chlazení, které se stane ozdobou každé chaty nebo domácí pergoly. Poptat můžete i bazarové výčepní zařízení.

Příslušenství k výčepnímu zařízení

Abyste mohli výčepní zařízení používat, bude nutné ho doplnit o potřebné příslušenství. Většina chlazení má již v balení obsaženo to nejdůležitější: okapní misku, výčepní kohout a propojovací sadu. K dokoupení se tak nabízí: pivní naražeč, sanitační adaptér a v neposlední řadě i sanitační sada pro péči o Vaše chlazení.

Pivních chlazení nejenom pro pivo

Stále více populární je výčepní zařízení i pro vinaře. Díky nastavení teploty mají stálý výdej chlazeného vína. Oceňují to samozřejmě i stáčírny vína, které tak zákazníkovi prodají již chlazené stačené víno. Vinná kultura prodeje je na vzestupu.

 

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*