Jak vybrat vhodné kvalitní krmivo pro psa?

S rostoucím počtem lidí, kteří si pořizují psa, roste i poptávka po kvalitním krmivu, které je základem správného vývinu psa. Někteří chovatelé se při výběru krmiva řídí především cenou, což není to nejlepší kritérium.

Především je třeba hledět na složení krmiva. Existuje široká síť zverimexů a obchodů s krmivem pro domácí mazlíčky. Ovšem není nad pohodlí a klid domova, ze kterého si můžete vybrat vhodné a kvalitní krmivo pro psy. Stačí kliknout na stránku Můj mazlík, kde se dozvíte nejen, jak nakupovat, ale i všechny informace o složení různých druhů krmiv a o způsobu krmení. Zjistíte, že takto nakupovat je daleko snadnější, rychlejší, ale i levnější, než nakupování v kamenném obchodu.

 Z čeho máme na výběr?

southwest+zdarma-800x600Výběr pro psí miláčky zahrnuje granule, pamlsky, ale i další doplňky včetně psích hraček. Nejvhodnější je granulované krmivo pro psy, ve kterém si každý může vybrat podle plemena, velikosti a stáří svého psa. Každý druh granulí má svá specifika a odlišné výživové parametry. Jiné složení mají granule pro štěňata, jiné pro střední či velká plemena, dospělé či seniory. Krmení granulemi se může střídat s konzervami a kapsičkami, kterých v nabídce najdete rovněž celou řadu podle složení i určení pro kategorie psů.

Jak správně krmit psa?

Obecnou zásadou je, že pes by měl dostávat během dne jen tolik stravy, kolik mu stačí, aby zbytečně nepřebýval a udržoval si dobrou kondici. Platí to i pro štěně, které sice má přibírat v důsledku svého růstu, ale nesmí tloustnout. Důležité je to zejména u štěňat velkých plemen, kdy může nadváha přispět k poruchám pohybového aparátu.

Štěňata se krmí 5x denně a postupně se četnost podávání krmiva omezuje. Dospělým psům je z hlediska trávení ideální podávat krmivo 2-3x denně v menších dávkách.

Důležité je složení krmiva

Na obalech granulí z našeho obchodu se dozvíte, jaké složení obsahují. Krmit je třeba vyváženě a s odpovídajícím poměrem vody, energie, bílkovin, minerálních látek a vitamínů. Každý pes je originál a každému vyhovuje něco jiného. Příznakem vhodnosti krmiva jsou pevné, tmavé výkaly, což svědčí o dobré stravitelnosti. Po cca 8 týdnech se účinky projeví na lesklé srsti, kůži bez lupů a na psychické pohodě psa, který je živý a plný energie. Pokud se vybrané granule osvědčí, pak je dobré značku neměnit.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*