Body Art a jeho rizika

By: Tony Alter

Zdobení těla se v posledních letech stalo přitažlivou módou pro mladé lidi. Odlišit se a vystoupit z davu, ukázat na to, že jsem jiný – ano i to jsou důvody, proč k tetování a piercingu lidé přistupují a bezmezně věří, že se zrovna jim nic nemůže stát.

 

Opak je pravdou, rizika si nevybírají. Ač je tetování zajímavá věc, která zdobí tělo, při nedodržení některých zásad může způsobit nepěkné zdravotní problémy a to samé piercing!

Contents

Největší hrozbou jsou infekce přenosné krví

Z nejzávažnějších nemocí, které se přenášejí krví, je nutné zmínit HIV virus a onemocnění jater žloutenkou (hepatitidou) C. Hygiena nástrojů, které používají v salónech musí být perfektní. Dodržet aseptické postupy v podobě sterilizace nástrojů včetně ochranných pomůcek je samozřejmost, pokud ne, vyhněte se takovému tetovacímu salónu obloukem.

Také vezměte v potaz, že každá legrace nejen něco stojí, ale i bolí

By: Bhakti Henna

Dobrovolně si nechat vrážet jehlu do kůže i podkoží je nepříjemnou zkušeností. Ve výsledku jste šťastní, ale co když vám rána začne hnisat? Nikdo vás na danou skutečnost neupozornil a vy ani nevíte, co se děje. Kvalitní pracovníci by vás měli poučit o možných rizicích ještě předtím, než vám tetování nebo piercing vyhotoví.

Dodržet tak určité zásady je nutné i ze strany klienta

U tetování je to např. 24 hodinová abstinence alkoholu a také test na možné alergie. Uvolnit svaly a nestresovat se, je úspěšným předpokladem k tomu, že vás tetování nebude tolik bolet. Malinko se před výkonem najíst, snižuje pocit nevolnosti. Po tetování máte na kůži ochrannou fólii, která brání vniku bezprostřední infekce do rány. Sejmout by se měla až za několik hodin. Tetovaná místa se ošetřují vlhkými vatovými tampóny, které nezpůsobují otěr kůže, až poté se můžete normálně osprchovat, ale nepoužívejte žádné dráždivé přípravky. Kůže by mohla otéci, zčervenat, tetování se poškodit a zanítit. V řadě případů se na tetování aplikují i antibiotické masti.

Co se týče piercingu jsou komplikace dosti podobné

By: Katheryn Collins

Zanícení rány z nedůsledné péče tatéra nebo vás přináší bolest, zarudnutí, vytékající hnis, atd. Každé místo je tak ohroženo trochu jinak, ale není těžké logické odvození. U pupíku se může infekce dostavit díky tření o oblečení, nevýhodou je rovněž pupík vystouplý. U rtu se v horším případě dostává infekce k zubu, bradavky by si neměly propichovat těhotné ženy, u jazyka zase hrozí otok nebo porušení cév a nervů, u nosní přepážky jsou rizika spojená s poškozením chrupavky a u genitálií je možnost, že piercing vaše tělo ani nepřijme nebo dojde ke snížení citlivosti v těchto místech, což je pro další sexuální život skutečně nepříjemné.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*