Jak správně vyčistit jezdeckou helmu na koně?

Aby vám jezdecká helma dlouho vydržela, musíte se o ni dobře starat. V tomto článku vám ukážeme, jak na to.

Jezdecké helmy se starají o to, aby byla vaše hlava v bezpečí i při agresivních manévrech. Aby vám ale mohla dlouho sloužit, musíte se o ni dobře starat. V následujících řádcích vám tedy ukážeme, jak nejlépe pečovat o jezdeckou přilbu.

Jak čistit jezdeckou helmu?

Základem je čistota. Vždyť po každé jízdě očistíte nejen svého koně, ale také oblečení. Zapomínat tedy na jezdeckou helmu by byl hřích. Péče a především výběr vhodného čistícího prostředku spočívá v materiálu, ze kterého je vaše přilba vyrobena. Některé jezdecké helmy na koně jsou vyrobeny ze syntetické kůže, jiné zase z tvrdého plastu. Při čištění na tento fakt tedy dávejte dobrý pozor.

Jak tedy helmu čistit? Pokud je vaše přilba vyrobena ze syntetické kůže, čistěte ji pouze houbou nebo hadříkem namočeným v mýdlové vodě. Měkký kartáček taktéž pomůže vyčistit nános nečistot, aniž by zbytečně poškodil její povrch. Po čištění jezdecké helmy ji nezapomeňte nechat vyschnout na vzduchu. Rozhodně ji ale nenechávejte ležet na přímém slunci. A to ani za sklem. Vystavili byste ji totiž vysoké teplotě a vysokému riziku poškození.

Jednodušší čištění

Výrazně jednodušší je péče o helmy s vyjímatelným vnitřním potahem. Místo zbytečného drhnutí a otírání tento potah můžete hodit do pračky. Mějte ale na paměti, že se tento potah po několika vypráních může poškodit. Takže nezapomínejte na jeho včasnou výměnu. Kde ale můžete nakoupit kvalitní jezdecké helmy a další doplňky? Máme pro vás jeden tip.

Na eshopu Equestrians.cz naleznete široký výběr jezdeckých přileb a dalšího vybavení nejen pro samotné jezdce, ale také pro jejich koně. Veškeré zboží v tomto eshopu pořídíte za nízké ceny a s doručením až k vám domů za menší poplatek. Z nabídky Equestrians.cz si tedy vybere opravdu každý. Hobby jezdci, i profesionální závodníci.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*