Inteligentní domácnost hraje v současné době prim

V posledních deseti letech došlo v oblasti technologií k poměrně razantnímu pokroku. Obrovské popularitě se těší inteligentní domácnost, za pomoci které získáte většinu spotřebičů ve svém bytě pod kontrolu. Samozřejmě se nemusí jednat pouze o spotřebiče a osvětlení, ale také třeba o zabezpečovací systémy, vytápění, zavlažovací systém a další prvky. V následujících řádcích vám představíme, jak inteligentní domácnost vůbec funguje.

Snadno zkontrolujete, zda jsou momentálně spotřebiče v provozu. Inteligentní domácnost slouží také k tomu, abyste například na dovolené měli své obydlí neustále pod dohledem. Pokud by se snažil do vašeho domu či bytu dostat nevítaný host, okamžitě byste o tom byli informováni, stejně tak by byla zalarmována i policie. Dokonce nemusíte ani nikoho žádat, aby vám chodil zalévat zahradu, protože na dálku díky inteligentní domácnosti můžete ovládat také zavlažovací systém.

Inteligentní technologie, které vám zpříjemní bydlení

Inteligentní domácnost nabízí vskutku neomezené možnosti, navíc funkce se neustále rozšiřují. Před takovými dvaceti lety jste si možná ani nedokázali představit, že byste si nastavili skrze telefon, kdy se má rozsvítit světlo v jednotlivých místnostech, zapnout topení či klimatizace a podobně. Co říkáte na to, že v horkém letním dnu se vám vychladí interiér dříve, než dorazíte domů z práce? Zní to až moc dobře na to, aby to byla pravda? Potom o inteligentní domácnosti všechno ještě nevíte.

Co dále můžete ovládat přes inteligentní domácnost?

Systém dokáže prakticky cokoliv, na co si jen vzpomenete, stačí k tomu mít příslušné vybavení. Bez jakékoliv námahy nastavíte žaluzie a rolety, pustíte si i hudbu, zapnete televizor a spoustu dalšího.

Jestliže vás inteligentní domácnost láká, potřebujete k tomu Z-Wave bezdrátovou technologii a zařízení, která se systémem spolupracují, jako je například značka Fibaro.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*