Děti a mléko

By: JD Hancock

S mlékem se děti setkávají od malička. Kojené děti mateřským mlékem dostávají tu nejlepší výživu, která může být. Mateřské mléko obsahuje řadu bílkovin a imunoglobulínů, což má následně vliv i na stavu jejich imunity.

Kojené děti jsou tak méně často nemocné, protože jsou od matky daleko lépe chráněny, než právě z umělé výživy. Jenže kojit nejde do nekonečna, postupně maminka o mléko v prsou stejně přichází a je potřeba dítě začít i přikrmovat, aby si na přechod na pevnou stravu postupně navyklo a minimalizoval se i počet alergií.

By: Freedom II Andres

Dnešním tématem je mimo mateřského mléka i mléko kravské, které však ne všichni spokojeně přijímají.

Alergie na bílkovinu kravského mléka není výjimkou

Děti by se při menších váhových přírůstcích měly vyšetřit a tato varianta by se měla vyloučit nebo potvrdit. Pojďme se ovšem vrátit k mléku jako takovému. Proč bychom ho měli pít a vést k tomu i naše děti (pokud na něj ovšem nemají alergii)?

By: Benjamin Horn
By: Benjamin Horn

Je to zdroj energie a lehce stravitelného tuku

Mimo toho, že mléko dodá energii, je také velmi dobrou zásobárnou vitamínů a minerálů. Vápník a fosfor, především o tyto dva významné prvky se jedná. Pokud děti nepijí mléko a do těla nedostávají mléčné výrobky, jsou jejich kosti slabé, lépe řečeno kostní hmota není dostatečně hustá, ale je řidší, což se odrazí i v dalším životě.

Mléčné produkty i ty zakysané, v sobě obsahují dostatečné množství mléčných bakterií, které posilují imunitní systém. A děti v dospívajícím věku nebudou mít k mléku odpor, protože ho znají odmalička.

By: Andrew Magill

Navíc je skutečně prokázáno, že vliv mléka na organismus je skutečně celoživotní. U dospělých jedinců snižují mléčné produkty riziko rakoviny tlustého střeva. Bioaktivní peptidy navíc přispívají ke korekci krevního tlaku a nižší hladiny cholesterolu. Takže, co se v mládí, naučíš, ve stáří jako když najdeš.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*