3 rady, na co si dát pozor při investování do korporátních dluhopisů

Pokud zvažujete možnost zhodnocení vašich finančních prostředků ve formě investic do dluhopisů, je třeba vědět, na co si dát při výběru vhodné společnosti neboli emitenta pozor. Korporátní dluhopisy nejsou v porovnání s těmi státními tolik jištěné, jsou ale při vhodném výběru více výnosové. Jak tedy postupovat při výběru emitenta a minimalizovat tak rizika spojená s investicí do dluhopisů? Přinášíme vám tři základní rady, jak na to.

Rada č. 1: Prověřujte pozadí

Než se rozhodnete pro nákup dluhopisů, je třeba si danou společnost důkladně prověřit. Začněte webovými stránkami emitenta, projděte si veřejně dostupné dokumenty a výkazy ve sbírce listin, podívejte se na účetní závěrky. Prostudujte, kdo za danou společností stojí, jakou má historii nejen firma samotná, ale i její majitelé. Věnujte také pozornost tomu, zda má váš potenciální emitent budoucnost, tedy zda se jedná o firmu, jejíž byznys má smysl i v následujících letech. Příkladem vhodného kandidáta může být například investice s Uniprospe.eu, která se zabývá likvidací odpadního polymeru ze starých pneumatik, což je obor, který bude mít rozhodně uplatnění i v budoucnosti.

Rada č. 2: Zkontrolujte zajištění

Jakmile na základě první rady dojdete k názoru, že by se mohlo jednat o vhodnou možnost, kam vaše finance investovat, prověřte si, jakým způsobem je dluhopis zajištěn. Důležité je také věnovat pozornost tomu, zda není daná společnost účelově založenou společností, a pokud ano, tak zda její mateřská společnost ručí za její závazky. Při ověřování se také zaměřte na to, zda má vydavatel dluhopisu stanoven rating.

Rada č. 3: Počítejte

Před tím, než se rozhodnete pro finální krok, je také důležité propočítat výnosovost vaší investice a znát termín splatnosti dluhopisů. Například Uniprospe.eu nabízí dluhopisy, které jsou splatné v prosinci roku 2022 a garantují výnos 9,5 procenta, takže přesně víte, kdy se vám vaše investice vrátí a s jakým ziskem.

Investování do korporátních dluhopisů vám může zhodnotit vaše finanční prostředky, vždy je ale třeba jednat s rozvahou. Dodržujte výše uvedené rady, ať vám vaše investice splní vaše očekávání.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*