Význam vizitek v digitální době

Kdysi bylo zvykem, že kdo neměl vizitku, snadno upadl v zapomnění, dnes však to samé platí o prezenci na internetu. Mají tedy papírové vizitky vůbec ještě nějaký význam? Přesvědčíme vás o tom, že skutečně ano.

Vizitku předáváme při osobním setkání

Na první pohled by se mohlo zdát, že jde-li vše dohledat na internetu, vizitky jsou zbytečné. Pořád ale platí, že osobní setkání je nenahraditelné, a právě tehdy se vyplatí mít po ruce vizitku, která vás potenciálním obchodním partnerům či klientům připomene. Předávání vizitky je rituál, který by měl proběhnut důstojně, z ruky do ruky. V žádném případě nenechávejte vizitku jen tak na stole, je určena právě jako prostředek osobního kontaktu, který druhé straně řekne víc, než jen když si jen přečte vaše údaje.

Hlavně s vkusem

Originální vizitka, kterou na sebe upozorníte, je jednou z cest, kterou můžete vydat. Ovšem pozor, abyste to nepřehnali s barvami, písmem nebo grafikou a vaše vizitka nepůsobila neprofesionálně či přímo směšně. Co se týče povrchu, hladký i strukturovaný vám udělají dobrou službu, vyvarujte se však vysokého lesku. Zadní strana by měla zůstat prázdná, aby bylo možné na ni psát osobní vzkazy rukou. Informace, bez nichž se žádná vizitka neobejde, jsou vaše jméno či název firmy, adresa, telefon a email. Uvádí se také firemní logo a odkaz na webové stránky, vše ostatní je již navíc

Profesionální tisk

Vytisknout vizitky lze přirozeně na mnoha místech, nejlépe ovšem uděláte, když využijete služby společnosti, která se na ně specializuje. Většinou nabízí nižší ceny, více možností a benefit zkušeností v oboru. Populární je objednat si tisk vizitek online, například na webu Printuj.cz. Na těchto stránkách si snadno vytvoří elegantní vizitky i ten, kdo nemá finance na služby profesionálního grafika. Jsou pro vás předpřipraveny návrhy, které můžete rovnou použít, nebo dle libosti upravit pomocí jednoduchých šablon. Šablony na stránce můžete zrovna tak dobře použít například pro vytvoření vlastního hlavičkového papíru. Samozřejmostí je kvalitní, odolný papír, tisk v jasných barvách a dodání již do 24 hodin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*