Přibírání váhy po antikoncepci?

By: lookcatalog

Tvrdit, že jste přibrala jen po antikoncepci, je moc jednoduché. Roli tu sehrávají i další faktory, které jste možná nevzala v potaz. Změna stravování, nedostatek pohybu, přehršel stresu a dalších faktorů, vede ke zvyšování hmotnosti i bez ohledu na antikoncepci.

To vše zapříčiňuje vznik přebytečných kilogramů a vy se mylně domníváte, že je to antikoncepcí. Nicméně je pravda, že antikoncepční preparáty mohou přispívat svým hormonálním složením k zadržování vody v organismu. Žena má tak pocit, že tloustne, ale nejedná se o tuk v pravém slova smyslu.

Proč řada žen přibírala na váze

Zvyšování hmotnosti v dřívějších letech souviselo i s tím, že předepsané antikoncepční pilulky měly vysoký podíl hormonů, které sice bránily početí, ale ženy po nich současně i zaznamenaly příbytek na váze. Dnešní tabletky obsahují estrogenů výrazně méně, než tomu bývalo v předešlých letech.

By: worak
By: worak

Pokud už teď víte, že máte problém se zadržováním vody v těle, poproste gynekologa, aby vám předepsal antikoncepci, která tento fakt zmírní. O jakou se jedná látku, která brání ukládání vody v těle? Jedná se o drospirenon, jež v těle funguje na principu androgenu, ale s tím rozdílem, že zmírňuje projevy druhé poloviny menstruačního cyklu.

Další příznaky spojené s nevhodně zvolenou antikoncepcí

Mimo přibírání na váze se žena může potýkat s dalšími nepříjemnými projevy v podobě nadýmání, napětí prsou, bolestí břicha, hlavy, ale i s otoky dolních končetin a změnami nálad. Samozřejmě je dále i na vás, jak k této problematice přistoupíte. Ne nadarmo se říká, že tělo je psychosomatická složka, kde se fyzické tělo odráží v duši.

By: r. nial bradshaw

Když nedovolíme špatné náladě, aby nás ovládla, zvládneme lépe i samotný průběh předmenstruační tenze. Zvýšeným příjmem tekutin v tomto období lehce zabráníme i bolestem hlavy. Důležité je také předcházet stresovým situacím, protože i ony přispívají k dysharmonii hormonální hladiny. Rozhodující je také spánek a celkově psychická pohoda, držte se této rady. Zapomeňte na špatný životní styl a začněte žít lehce a bez problémů. Antikoncepce přesně na míru sice bude záviset i na zájmu lékaře o vás, ale vzájemnou důvěrou jistě přijdete na ten nejlepší způsob chránění se proti početí.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*