Poznejte Paříž i Řím, dvě metropole s bohatou historií i noblesou

Máte rádi romantické zájezdy? Pak určitě ve své touze za poznáním, nevynechte Paříž a Řím. Obojí má něco do sebe a dokáže nabídnout trochu něco jiného. V Paříži rozhodně stojí za navštívení řada hradů a zámků, do popředí se dostává hlavně Versailles se svými rozlehlými prostory a zahradami.

Je to tu jako v pohádce. Nicméně to jistě není to jediné, proč byste se měli do Francie těšit. Je tu plno zajímavých uliček a kavárniček. Samozřejmě na břehu Seiny, kde jsou tyto místa velmi atraktivní. Poznávací zájezd Paříž je přesně to, co hledáte.

Paříž je klenot – poznejte metropoli se vším všudy

Pro koho je Paříž srdcovou záležitostí a byl zde již několikrát, rozhodně se netají s tím, že je tu stále, co objevovat. Ať je to elegance francouzských obchodů s různým módním oblečením, parfémy i bižuterií, je zde také plno kultury a umění. Pravda, jezdí sem sice miliony turistů, i tak se dá objevit klidné místo, kde vás nikdo nebude rušit. Večerní Paříž má své neutuchající kouzlo.

Řím – vznešená antika i dobrodružství

Milovníci historie si přijdou na své, protože Řím má tolik památek, že nebudete vědět, kam dříve. I z toho důvodu je lepší poznávací zájezd do Říma. Vše máte nalinkované, ale nebojte, zbývá tu dostatek času i na osobní volno. O místa, která navštívit, tady rozhodně nouze není. Lidé velmi rádi obdivují umění a toho je tu neskutečně mnoho, od Sixtinské kaple, Andělský hrad až po spleť uliček Piazza Navona. Krásná Berniniho fontána čtyř řek vás nemine. A k Římu jednoznačně patří i divadelní scéna, takže navštívíte i Koloseum a Pantheon.

Už se těšíte? Máte na co, protože Paříž a Řím jsou nádherná města s proslulými památkami, bohatou historií i uměním. Díky nim jste si teď ukradli část z těchto zemí i pro sebe a domů si vezete přenádherné zážitky, které vám nikdo nevezme. Nikde není psáno, že se nepodíváte na poznávací zájezd do Paříže nebo do Říma hned několikrát, rozhodně nebudete litovat.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*