Pomerančová kůra – kde všude může být účinná?

Pomeranče jsou běžným ovocem, které se konzumuje snad v každé domácnosti. Obvykle jej přidáváte do pečení, děláte z něj ovocné saláty, šťávy nebo si jej dáte jen tak k dopolední svačince. Oloupete si jej a můžete si pochutnat na citrusovém plodu, který bude s trochou štěstí krásně sladký. Co uděláte se slupkou? Většinou končí v koši. Není to trochu škoda?

Contents

Další možnosti využití!

Je to škoda! Proč? Protože pomerančová kůra může přinést mnoho dalších účinků. V domácnosti ji skvěle využijete. Nevíte, kde jinde by se vám hodila? Například s její pomocí vyčistíte mikrovlnnou troubu, ale také mnoho dalšího. Příště, až si dáte ke svačince pomeranč, nezapomeňte odložit bokem slupku. Jistě ji využijete pro některý z níže uvedených důvodů!

Čistí mikrovlnné trouby

Nic složitého, stačí jen dát misku s pomerančovou kůrou do misky, přidat vodu a následně uložit do mikrovlnky. Zapněte ji na nejvyšší výkon a nechejte mikrovlnku zapnutou asi na sedm minut. Poté misku opatrně vytáhněte a s pomoci čistého hadříku mikrovlnnou troubu pořádně očistěte. Půjde to snadno a rychle!

Pomoc pro sklenice

Myčka na nádobí vám ve spoustě věcí usnadní mytí nádobí. Je to ekonomický spotřebič, bez kterého se neobejdete. Občas však na nádobí, zejména na sklenicích, zanechává šmouhy, které sice nejsou špinavé, ale celkový dojem nevylepší. Jak šmouhy odstranit? S pomoci pomerančové kůry! Dejte ji do myčky a zapněte. Následně zkontrolujte sklenice, zda jsou na nich nějaké ty šmouhy.

Úklid domácnosti

Z pomerančové kůry se může stát univerzální čistič, se kterým si vystačíte v celé domácnosti. Smíchejte ocet s pomerančovou kůrou a nechejte sedm dní louhovat. Všechny důležité složky se propojí. Následně přelijte do rozprašovače a používejte kdekoliv je to potřeba!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*