Otázky a odpovědi k fotopastem

Fotopast je automatické digitální zařízení, které slouží k záznamu denních i nočních snímků v podobě fotografií nebo krátkých videí. Zařízení funguje na jednoduchém principu PIR čidla, které zaznamená pohyb a tepelnou změnu v poli snímače a fotopast následně pořídí záznam. Vše je konstruováno tak, aby nedocházelo ke zbytečnému pořizování snímků.

V oblasti fotopastí, je stále dost otázek a nejasností, na které se nyní pokusíme najít odpověď.

Contents

Lze použít fotopast na ochranu majetku?

Ano lze. Fotopast se běžně používá k ochraně majetku. Díky speciální technologie lze navíc pořizovat i skvělé černobílé snímky v noci.

Jak fotopast fotí v noci?

Fotopast je konstruována tak, aby zvládla vyfotit snímek i během špatných světelných podmínek. V noci fotí černobíle, ale za bílého dne máte záznam barevný. Různé modely nabízí i různé noční přísvity pomocí infračervených diod, které jsou neviditelné.

10418152_521770937929502_137988121095760566_n

Jaké rozměry má fotopast?

Fotopast je kompaktní zařízení a průměrná velikost se pohybuje v rozmezí 14 cm x 9 cm x 5-7 cm.

Kam umístit fotopast?

Umístění fotopasti závisí pouze na vás a vašich potřebách. Nicméně ideální umístění je do vyšších míst, aby byla mimo úroveň očí. Před fotopastí by také měl být dostatečně volný prostor.

Na jakou vzdálenost fotopast pořídí snímek?

Fotopast dokáže pořídit snímek na vzdálenost 15 metrů. Taková je totiž hranice tepelného čidla (PIR senzor), který dokáže zachytit tepelný pohyb živého tvora.

TIP: kapesní řetězová pila

Jak funguje GSM u fotopastí?

Z některých modelů fotopasti lze posílat pořízené fotografie na mobilní telefon či email. Stačí vložit do fotopasti SIM kartu, stejnou jako v běžném mobilním telefonu. MMS se následně odesílá podle vašeho nastavení. Za každou zprávu se však platí. Výhodou je, ale možnost nastavení způsobu odesílání, aby nebyl kredit rychle vyčerpán.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*