Malé kuchyně nejenom pro svobodné mládence

Stejně jako se s malým kašpárkem dá hrát velké divadlo, tak i v malé kuchyni se dají připravovat pokrmy hodné michelinského šéfkuchaře. Aneb na velikosti opravdu nezáleží.

To však nic nemění na faktu, že malé kuchyně jsou v mnoha ohledech specifické. Především musí být stejně funkční jako kuchyně prostorné. A toho docílit nebývá snadné.

Contents

Barvy, materiály a proporce

U každé kuchyňské sestavy, a je jedno, zda se jedná o malou či velkou, z kompozičního hlediska hrají roli jak zvolené barvy a materiály, vzájemné proporce spodních a horních skříněk stejně jako kuchyňská sestava vůči prostoru jako takovému. Stranou však nenechávejte ani ostatní vybavení bytu. Je nasnadě, že každá kuchyně by měla stylově zapadat do zbytku interiéru.

Přemýšlejte nad prostorem

U malé kuchyně v první řadě jde o to vyřešit, kolik bude zabírat místa v půdorysu. Zkrátka je třeba vycházet z možností daného prostoru. S tím si pohrajte na papíře, abyste si uvědomili, jaké výhody či nevýhody dané řešení má.

Zaměřeno na ergonomii

Například malá kuchyně v paneláku v první řadě musí být ergonomická. A disponovat dostatečným množstvím úložného prostoru. Z tohoto důvodu je například vhodné horní skříňky navrhnout až do stropu. Praktické jsou i tzv. rohové kuchyně do L, které chytře pracují s prostorem, který by jinak zůstal nevyužit.

Obraťte se na renomované kuchyňské studio

Při návrhu malé kuchyně doporučujeme obrátit se na renomované studio. To se v první řadě vyzná. Zkušení návrháři vědí, že není dobré mít varnou desku hned vedle dřezu, dřez či varnou desku umísťovat do rohu nebo třeba, že neotevřeme dva kolmo k sobě umístěné šuplíky. Specialisté se však také vyznají v trendech, barvách i materiálech, a navrhnou vám zkrátka to nejlepší možné řešení právě pro vaši kuchyni.

Na malé kuchyni nešetřete

Na malé kuchyni se také nesnažte šetřit. I malá kuchyně z kvalitních a moderních materiálů se může stát středobodem interiéru. Příkladem jsou moderní kuchyně Gabon, které jak po designové, tak i materiálové stránce uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

I kuchyně může být ozdobou domova

Renomované brněnské kuchyňské studio navíc najde řešení pro každý prostor, který svým umem povznese na zcela novou úroveň. Zkušený návrhář vám vaši budoucí kuchyni nejprve nakreslí a do posledního detailu představí. Nebo si můžete vybrat některý z modelů prezentovaný v showroomu studia v Brně – Bohunicích, které jen přizpůsobí vašim požadavkům. Ať tak, nebo tak, výsledkem bude kuchyň, která se stane ozdobou vašeho domova. Malého, ale funkčního a útulného zároveň. Respektive tomu tak může být. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*