Když vlasy volají po změně

Čas od času každý z nás zatouží být jiný. Podstoupit nějakou proměnu, která nás učiní krásnějšími, sebevědomějšími, úspěšnějšími, zkrátka lepšími lidmi. Někdy nám k tomu mohou dopomoct úplné maličkosti, které nejdou na první pohled vidět, protože se odehrají někde uvnitř nás. Jindy ale může jít o věci, kterých si každý okamžitě všimne – třeba o změnu účesu.

Součást osobnosti

Právě vlasy tvoří nedílnou a také nejlépe viditelnou součást naší osobnosti. Proto, když se rozhodneme zapracovat na své image, začínáme právě u nich. Změnou účesu často signalizujeme, že se v našem životě děje něco důležitého. Mnohdy značí nějaký důležitý milník, třeba potkání nového partnera, narození potomka nebo nalezení nového zaměstnání. Psychologové dokonce poukazují na to, že změna účesu je jakousi formu psychohygieny. Někdy ale účes změníme třeba proto, že chceme nabourat určitý stereotyp, získat větší sebedůvěru nebo jen následovat módní trendy a zůstat tzv. in.

Zdraví a krása

Základem každého slušivého účesu jsou krásné a zdravé vlasy. Ty však nedostanete od nikoho darem, zasloužit se o ně musíte správnou péčí. Používejte proto vhodnou vlasovou kosmetiku, ideálně od jedné značky. Látky, které jsou v produktech obsažené, na sebe totiž navazují a přinášejí tak větší účinek. Ve vaší výbavě by kromě kvalitního šamponu a kondicionéru neměla chybět také maska na vlasy, která vaši hřívu vyživí a podpoří rychlejší růst vlasů.

Důležitost střihu

Střih vlasů ale pochopitelně hraje důležitou roli. Nejen, že vám účes musí slušet, abyste se v něm cítili dobře, ale příliš práce by vám neměla dát ani jeho údržba. Zvládnout byste ji měli během pár minut a pokud možno bez použití kulmy a žehličky. Tito električtí „pomocníci“ totiž zanechávají na vašich pramenech neblahé stopy. A ačkoli to zprvu začíná nenápadně, jen roztřepenými konečky, finální fází je lámání a vypadávání vlasů. Pokud tedy nechcete skončit s tenkými a nevýraznými nitěmi na hlavě, pak omezte jejich používání na minimum. Pokud se bez nich opravdu neobejdete, pak alespoň používejte ochranné spreje, které zabrání nejhoršími. Nezapomeňte, že vlasy jsou váš nejkrásnější šperk, tak se o něj nenechte připravit!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*