Jak vybírat repasované počítače do firmy?

Máte malou nebo střední firmu a potřebujete ji vybavit funkčními přístroji? Zároveň ale chcete co nejvíce ušetřit na počátečních nákladech? Kvalitní výpočetní technika vás nemusí finančně zruinovat. Stačí, když sáhnete po repasovaném zboží.

Kvalitní technika za přijatelnou cenu

Levná, výkonná a šetrná k životnímu prostředí. Taková je repasovaná IT technika, která často pochází z větších firem, které musí jít s dobou a po čase obměňují staré přístroje za novější. Jedná se proto o stroje, které byly určené na delší provoz, než dobu záruky a najdete mezi nimi zejména počítače a notebooky „lepších“ značek jako je Lenovo, HP Compaq, DELL Latitude anebo Toshiba Tecra/Portégé.

Použité počítače prošly odbornou rekonfigurací, otestováním a novou instalací ovladačů. Často jsou mnohem výkonnější než levné low-endy a jejich nákupem rozhodně neprohloupíte. Pro běžnou kancelářskou práci jsou naprosto dostačující a můžete díky nim výrazně ušetřit.

Na co si dát při výběru pozor?

Dejte si záležet na výběru dodavatele. Profesionální dovozci, kteří repasům rozumí, vám na zakoupené zboží poskytnou také záruku a případně i pozáruční servis. Firmy, kterým jde pouze o zisk, takové služby nenabízejí. Nejčastěji se setkáte s tříměsíční až roční zárukou, najdou se ale i výjimky, kdy dovozce repasované techniky umožňuje prodloužení záruky až na 25 měsíců.

Podívejte se také na původní pořizovací cenu stroje. Může vám hodně napovědět o tom, jak kvalitní komponenty přístroj obsahuje. Zjistíte díky tomu mnohem více než ze současné ceny přístroje.

Legální operační systém je základ

Dávejte pozor na to, zda vámi kupované počítače mají legální operační systém. Zejména OS Windows je jedním z nejčastěji nelegálně používaných softwarových programů. Pouze legální operační systém vám zajistí, že bude řádně aktivovaný, aktualizovaný a uchová vaše data v bezpečí. Navíc se vyhnete vysokým pokutám, které by vám hrozily při používání nelegálního operačního systému.

Jak vidíte, nákup repasovaných počítačů může být při dodržení výše zmíněných kroků skvělou cestou k pořízení spolehlivé techniky do kanceláře. Objevíte-li spolehlivého dodavatele s profesionálním přístupem, určitě své volby nebudete litovat.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*