Jak tepelná čerpadla zlepší kvalitu bydlení?

V okamžiku, kdy stavíte nový rodinný dům, případně se pouštíte do zásadnější rekonstrukce stávající nemovitosti, je dobré zvážit investice do moderních zařízení a systémů, díky nimž si zajistíte menší energetickou závislost na centrálních dodávkách energií a zlepšíte kvalitu bydlení. Jedním z hojně využívaných prvků jsou tepelná čerpadla.

Tepelná čerpadla šetří vaši peněženku a jsou šetrná k životnímu prostředí

Již dlouho se používají tepelná čerpadla pro průmysl, v posledních letech však zaznamenávají značný boom rovněž tepelná čerpadla pro rodinné domy. Důvod je nasnadě. Jde o ekologická zařízení, která čerpají energii z obnovitelných zdrojů. V závislosti na konkrétním typu čerpadla jde o okolní vzduch, vodu či zem. Asi nejvhodnější volbou jsou pro rodinné domy tepelná čerpadla vzduch/voda. Energie, jež se získá ze vzduchu, proudí do výměníku, kde se nakumuluje a následně se teplo využívá pro vytápění objektu a ohřev vody. Tím se snižují náklady na provoz domácnosti, neboť nemusíte k vytápění domu a ohřívání užitkové či pitné vody spotřebovávat tolik elektřiny z centrální sítě.

Tepelná čerpadla výrazně snižují náklady na chod domácnosti. Stačí si spočítat, že v běžném rodinném domě zaplatíte za elektřinu zhruba 30 tisíc korun. Pakliže ale investujete do tepelného čerpadla, může se spotřeba elektřiny snížit na polovinu, leckdy ještě výrazněji. Pak už nemusíte mít ani problém s tím, že pořízení a montáž tepelného čerpadla patří k poměrně nákladným záležitostem. Díky úspoře nákladů na provoz domu se návratnost investice dá snadno odhadnout a zjistíte, že se koupě čerpadla dříve či později vyplatí. Navíc lze využívat různé podpůrné a dotační programy, které vypisují státní úřady a instituce.

Na koho se obrátit, chcete-li provést nákup a odbornou montáž tepelného čerpadla?

Na trhu jsou dnes k dostání tepelná čerpadla pro rodinné domy a průmysl od několika výrobců. Kvalitními produkty je známá kupříkladu společnost MasterTherm, jež vám dodá řešení přímo na míru dle vašich potřeb a požadavků. Odborníci vám poradí i s tím, jaký typ tepelného čerpadla zvolit. Ovlivnit to může třeba velikost pozemku, dispozice domu a řada dalších parametrů.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*