Chybí vám motivace? Založte si deník

Kdo by tu a tam nepotřeboval alespoň kapku motivace. A zkoušeli jste si někdy psát motivační deník? Nevěřili byste, jak to pomáhá.

O terapeutických schopnostech obyčejného psaní bych vám mohla vyprávět. Svého času mě vyvedlo z laktační psychózy. Dcerku jsem přivedla na svět daleko od domova až na Novém Zélandu. Nebylo to snadné a právě psaní mi poskytlo první pomoc. Zkrátka jsem se ze svých trápení vypsala. Výsledkem byly dvě knihy a klid v duši.

Contents

Psaní jako terapie

Nejenom mezi psychiatry se jedná o uznávanou formu terapie. Máte problémy? Tak se z nich jednoduše vypište. „Máte své sny a cíle, kterých byste chtěli dosáhnout? Opět je hoďte na papír, veďte si deník,“ radí psychoterapeuti.

Veďte si deník

Na trhu se nedávno objevil nový ryze motivační diář, který čeká jen na vaše řádky. Nese název Deník 365 Start, jež také nabízí. Nový start. Jeho ambicí je, jak již název napovídá, vás motivovat. Připadá vám, že jste se zasekli v jednom bodě? Nevzdávejte se. Sedněte si, otevřete svůj deník a začněte psát.

Stanovte si své cíle

Víte, co se říká? Že co je psané, je dané. Pokud si své cíle a sny sepíšete do svého motivačního diáře, věřte, že jich dosáhnete. Ne, není v tom žádná kouzelná formule. Budete je mít každý den na očích, a budete se tak víc snažit, abyste jich dosáhli. Pozitivně zformulované cíle jsou zkrátka následovány patřičnými kroky k jejich realizaci.

Kde byste chtěli být za 5 let?

Už jste někdy absolvovali nějaký pracovní pohovor? Asi ano. Jedním z častých dotazů personalistů bývá: Kde vidíte sebe samu za 5 let? Pro nepřipraveného to je docela těžká otázka, kterou je tudíž na místě mít promyšlenou. I v takovýchto věcech vám deník dokáže nastolit pořádek.

Motivační diář Deník 365 START

Je pravda, že na trhu najdeme celou řadu motivačních deníků. Tento se od nich ale liší. Nesvazuje bílými listy a sedmi dny v týdnu, ale přímo ukazuje možnosti a řešení. Zkrátka inspiruje. Další motivační tipy pak najdete na přidruženém webu stejně jako názorné ukázky chytrých doplňků, jako jsou samolepky, hmatníky, roční přehled až do roku 2020, měsíční plánování, přehledný index a podobně. K tomu dostanete nezbytné drobnosti, které vám vedení deníku usnadní jako pravítko, záložky či poutko pro propisku.

Každý život je jedním velkým příběhem. A každý velký příběh si zaslouží být sepsán. Začněte proto ještě dnes!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*