5 tipů na výběr ubytování pro skupiny v Praze

Čeká vás výlet do Prahy s partou kamarádů, třídou nezbedných školáků nebo gymnastek, s nimiž tam míříte na vícedenní soutěž? Pak je na čase začít hledat ubytování. Sehnat nocleh pro více lidí je totiž vždycky o něco komplikovanější, než kdybyste jeli jen se svou drahou polovičkou.

Ne každý penzion v Praze splní patřičná kritéria pro ubytování skupin. Na co byste se měli při výběru dívat?

Contents

1. Dostatek pokojů

V maličkých rodinných penzionech to ani nezkoušejte. I když se dočtete, že ubytují více lidí, než potřebujete, dost možná budou mít spoustu pokojů plných. Záleží na tom, jestli se chystáte jet do Prahy v sezoně a jak moc včasně si ubytování zabookujte.

2. Místo pro setkávání

Kde se budete s celou skupinou scházet? Na chodbě je to nešikovné, tam budete překážet ostatním hostům. Ideální je, když má penzion nějaký salonek nebo jiné místo, kde byste měli soukromí.

3. Úschova zavazadel

Jedete-li do hlavního města za vícedenním poznáním, určitě se vám nebude chtít tahat s sebou celou dobu všechna zavazadla. Co byste řekli možnosti bezplatné úschovy, když přijedete mimo check-in či odjedete mimo check-out? I takové služby někde nabízí.

4. Parkování autobusu

Do Prahy se sice snadno dostanete vlakem téměř z libovolného kouta republiky, ale autobusem je to pohodlnější a bezpečnější. Neriskujete, že se někdo cestou někde zapomene. Bylo by ale vhodné si zjistit, zda může autobus u penzionu parkovat, případně kolik vás bude parkování stát.

5. Dobrá poloha v rámci Prahy

Co máte v Praze v plánu? Bylo by vhodné najít nějaký penzion, který je aspoň zhruba ve stejné části města. Nebo se ubytujte blízko centra, tam vás zábava nezklame. Určitě se budete chtít jít podívat na Václavské náměstí či ke Karlovu mostu.

Teď už víte vše podstatné, tak otevřete nějaký online vyhledávač a vzhůru do hledání. Pokud se vám nechce pátrat, můžeme doporučit penzion v Praze 5 s názvem Akát. Všechna výše uvedená kritéria splňuje, navíc loni 18 z celkových 32 pokojů rekonstruovali. Ubytují až přes 100 lidí.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*