4 tipy pro výběr interiérových dveří

Chcete upravovat interiér svého bytu a přemýšlíte nad tím, že vyměníte zrovna dveře? Na co všechno se připravit před výběrem konkrétní varianty a jak to provést tak, aby byl výsledek přesně podle vašich představ? Podívejte se na 4 jednoduché tipy, které vám mohou pomoci. V zásadě se jedná o jednoduchý krok, ale když to zvládnete, můžete se těšit na značně vylepšený byt, kde se budete cítit jednoduše skvěle.

Contents

Správně zvolené rozměry

Základním předpokladem dobrých interiérových dveří jsou vhodně zvolené rozměry. Je důležité zvážit, jestli chcete vyměnit pouze dveřní křídlo, nebo máte v plánu změnit celý komplet, kdy součástí je i rám. Na základě této informace se rozhodnete pro správnou velikost co nejvíce se hodící do vašeho bytu. Problémem mohou být atypické prostory, kde je často nezbytné zvolit variantu na míru, případně se u firmy domluvit, jestli je možné provést dodatečné úpravy tak, aby všechno správně sedělo.

Výběr barvy

Sladění s ostatním vybavením a celkovým vzhledem místnosti je velmi důležité. Na výběr máte z celé řady barevných variací v hnědých odstínech, bílé i černé. Při výběru zohledněte případný kontrast s nábytkem a barvou stěny. Do menších prostor se klasicky více hodí světlejší odstíny, kdežto do prostorných pokojů neuděláte chybu ani volbou tmavě a kontrastně působících vnitřních dveří. Snažte se také přemýšlet s ohledem na budoucnost, jestli náhodou nemáte v plánu jinak vymalovat stěny pokojů a změnit i další zařízení. To všechno totiž může ovlivnit konečnou volbu.

Designové provedení

Barva není ani zdaleka jediným faktorem, který hraje roli. Kromě toho je nutné zvolit odpovídající design. Jednoduché varianty je možné doplnit dveřmi s průhledy, což pomáhá prosvětlit prostor. Roli hraje celkový pohled. Jemně zvolené detaily v podobě kliky a kování jsou také poměrně důležité. Když toužíte po dokonalém výsledku, měli byste věnovat pozornost i výběru těchto částí. Inspiraci pro originální i klasické kombinace najdete na internetu a v časopisech o bydlení. Nakonec stejně ale záleží na tom, co se vám líbí a jak si představujete výsledný interiér.

Nejenom klasické křídlové, ale i jiné možnosti

U interiérových dveří se můžete rozhodnout, jestli zvolíte klasickou křídlovou variantu, nebo raději sáhnete po prostorově úspornějším typu v podobě posuvného dveřního dílu. Obě varianty nabízí jiné výhody a je potřeba zvážit, jestli budou vhodné zrovna do vašeho bytu. U posuvných dveří do pouzdra je nutná větší stavební úprava a při volbě typu s posunem podél stěny je možné nainstalovat toto řešení téměř kamkoliv. Technické nedostatky je možné vyladit s prodejcem dveří a když se obrátíte pro odbornou radu, rozhodně neuděláte chybu. Největší nabídku interiérových dveří najdete tradičně na internetu, kde spolu můžete jednotlivé varianty jednoduše porovnat a vybrat tu nejvhodnější.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*