Vyberte si svůj obor a začněte se učit online

Co se v mládí naučíš, ve stáří jak když najdeš. Aspoň tak to tvrdí známé přísloví. Avšak ve skutečnosti vůbec nezáleží na tom, zda máte blíže k mládí, nebo ke stáří. Nové znalosti a dovednosti se hodí v každém věku. Každý by měl využít toho, že žije v době, kdy jsou informace dostupné opravdu všem.

Ať už bydlíte v malé vesničce, velkém městě, ještě studujete, nebo už chodíte do práce, na internetu jsou vám k dispozici tisíce kurzů. Pokud umíte anglicky, jsou vám otevřeny dokonce přednášky ze světoznámých univerzit. Ale i česká nabídka se postupně rozrůstá. Ve vzdělávání díky tomu můžete pokračovat i po škole.

Učit se můžete cokoliv

Chcete se naučit něco, co by se vám hodilo v práci? Pak určitě užijete například kurz Excelu. Toužíte umět dokumentovat rodinné oslavy? V tom případě vás nadchne kurz digitálního fotografování. K dispozici jsou ovšem i daleko odbornější témata – například vývoj iOS aplikací, práce s Google Adwords či rady, jak si vytvořit web na WordPressu.

Chce to hlavně disciplínu

Jelikož si online kurzy spustíte odkudkoliv, kde máte připojení k internetu (počítač není nutný, jde to i z mobilu nebo tabletu), nikdo vás nebude kontrolovat, jaký pokrok za týden uděláte. Je jen na vás zmobilizovat veškerou svou vůli a donutit se dotáhnout to do konce.

Upřímně řečeno přestože se dají dohledat i kurzy zdarma (zejména v angličtině), ty placené jsou v tomto ohledu lepší. Když víte, že jste za kurz utratili pár stovek (ceny se většinou pohybují v řádech několika stokorun), nutí vás to pokračovat.

Získáte hodnotný certifikát

Nejdůležitější jsou samozřejmě nabyté znalosti, avšak vhod by mohl přijít i certifikát, který po absolvování mnohých kurzů získáte. Certifikáty rozdává také český portál VímVíc.cz. K jejich získání je však potřeba projít si všechny lekce a absolvovat závěrečný test. Rovněž tohle by tedy mohla být motivace k dokončení, vždyť takový certifikát lze přiložit například k životopisu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*