Co je to modurit a jak jej využít?

Bavilo vás vždycky modelovat z tvrdnoucí hmoty? Rádi byste si něco vytvořili i nyní, ale nevíte z čeho? Vyzkoušejte modurit! Že jste o něm ještě neslyšeli? Tato hmota se vám zalíbí!

Contents

Co vlastně modurit je a jaké má vlastnosti?

Jedná se o bělavou modelovací hmotu, která má velice široké uplatnění. Pracovat s ní mohou nejen dospělí, ale i děti, loutkáři či výtvarníci. Hodí se zkrátka pro každé tvořivé ruce! Mimo jiné se využívá také v automobilovém průmyslu, v oblasti zdravotnictví, gravírování či výroby potisků.

Modurit je plastický a polotuhý, díky čemuž se opravdu snadno tvaruje (je vyroben na bázi polymeru). Samozřejmě je zdravotně zcela nezávadný a nehořlavý. Jeho velkou výhodou je možnost snadného vytvrzení ve vroucí vodě nebo horkém vzduchu. V žádném případě ho však nedávejte do mikrovlnné trouby!

800px-Figurines_from_Clay_Critters

Vytvrzování vzduchem je nejlepší provádět v elektrické troubě nebo sušárně, aby se modurit přílišnou teplotou nespálil. U vroucí vody trvá vytvrzení jednoho centimetru vrstvy asi patnáct minut. Dobré je, že hmotu není možné převařit.

Mohu modurit obarvit?

Nebojte se, že by byl modurit jenom bílý nebo v omezených barvách, lze ho totiž pohodlně obarvit například zapracováním pigmentů nebo přidáním uměleckých olejových barev. Kromě toho se modurit prodává v bílé, žluté, zelené, modré, červené i hnědé barvě. Tuto modelovací hmotu lze taktéž upravit na povrchu různými akrylátovými, latexovými a dalšími barvami. K probarvení je možné použít také klasické temperové nebo olejové barvy. Dbejte však přitom nejenom na čisté ruce, ale i používané nářadí.

800px-Polymer_clay_examples

Co všechno lze tvořit?

Ptáte se, co všechno můžete z moduritu vytvořit? Opravdu cokoli! Lze jej pohodlně válet, modelovat i vykrajovat. Posloužit může při tvoření krásných a jednoduchých vánočních vloček i pro dokonale propracované loutky. Jedná se zkrátka o hmotu vhodnou pro každého. Děti si navíc své výtvory na rozdíl od klasické modelíny mohou uchovat a to je opravdu potěší.

Sháníte další zajímavý tip pro předškoláky nebo mladší školáky? Co třeba mikroskop, který skutečně funguje a zaujme všechny zvídavé děti, co rády zkoumají svět kolem sebe. Vyberte kvalitní značku mikroskopů Levenhuk – koupíte je u specialistů v prodejně Infoto, kde vám ochotně poradí a můžete produkt vyzvednout osobně v prodejně na Praze 4.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*