Hubneme ve vodě s aqua aerobikem!

Milujete aerobik a vodu? Rádi byste to zkombinovali a udělali tak něco pro své zdraví? Vyzkoušejte aqua aerobik, rytmické cvičení při příjemné hudbě! Posílí vaše tělo, protáhne svaly a shodíte i přebytečné kilogramy!

Aqua aerobik je v poslední době velice oblíbeným sportem. Jedná se o cvičení ve vodě, při kterém je záměrně využíváno odporu vody a tak se minimalizuje poškození kloubů a páteře. Díky tomu je cvičení vhodné nejen pro ženy s nadváhou, ale i pro těhotné ženy.

Jak aqua aerobik probíhá?

Zpravidla se cvičí ve vodě, která dosahuje výšky do půli hrudníku, avšak ne celý cvičební proces se odehrává ve vodě. Některé cviky se cvičí mimo bazén, ale jedná se vždy o poměrně krátkou dobu. Na mělčině se cvičí zpravidla posilovací cviky na zpevnění bříška či stehen. Celé cvičení doprovází příjemná hudba, která ke cvičení přímo vybízí.

Pokud chcete, aby bylo cvičení ještě efektivnější, uplavte před začátkem několik bazénů na zahřátí a uvidíte, že výsledky se dostaví, to vám garantujeme.

Aqua_Aerobics

Má cvičení ve vodě nějaké výhody?

Pochybujete, že by mělo cvičení ve vodě nějaké výhody? Možná se budete divit, ale má! Jak jsme již zmínili na začátku, je vhodné i pro ženy s nějakým tím kilem navíc. Vzhledem k tomu, že voda odlehčuje nápor na klouby, nedochází k jejich nežádoucímu opotřebovávání. Navíc se tímto cvičením dá velice efektivně zhubnout, pokud budete chodit pravidelně. Při nejmenším si díky cvičení alespoň dokonale zpevníte postavu.

Aqua aerobik je vhodný pro ženy a dívky, které mají horší pohybovou koordinaci a hlavně se nerady potí v tělocvičnách. Cviky v tomto aerobiku jsou jednodušší než při klasickém cvičení na souši a zvládne je tak téměř každý.

USMC-100111-M-8097K-001

Zalíbil se vám aqua aerobik a rádi byste ho vyzkoušeli? Poohlédněte se po nabídce bazénů ve vašem městě. Určitě narazíte alespoň na jeden, kde se budete moci lekcí zúčastnit. Jeho cena je více než příznivá, tak proč neudělat něco pro svoje tělo?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*