Voda z těstovin – kde všude najde své využití?

Těstoviny jsou oblíbenou a hlavně rychlou večeří nebo také obědem. Do této kategorie patří spousta věcí – od špaget, po bulgur až ke kolínkům. Můžete si je připravit s jednoduchou omáčkou, zapéct nebo například přidat k masové směsi. Vaří se obvykle ve vodě a jsou často rychle uvařené. Co však s vodou z těstovin? Většinou jí jednoduše vylijete a je hotovo. Nicméně tu vodu můžete nechat. Proč? Může pomoci v mnoha různých oblastech v domácnosti.

Pomoc pro vaši domácnost

Vaříte-li těstoviny, pak uchovávejte vodu v hrnci. Můžete jí využívat pro mnoho věcí, například pro další vaření, ale také v dalších a dalších oblastech domácnosti. Díky tomu můžete nejen ušetřit vodu, ale hlavně využijete dobré tipy, které pomohou ve vaší domácnosti. Kde všude můžete vodu z těstovin využívat?

Pomoc pro pesto

Vodu z těstovin můžete použít k přípravě pesta. Voda z těstovin obsahuje škrobové pojivo, díky kterému bude mít pesto mnohem lepší konzistenci. A pesto můžete používat pak kdekoliv jinde.

Základ do pizzy či chlebu

Voda z těstovin se dále může skvěle hodit při pečení domácího chleba nebo pizzy. Voda z těstovin dodává těstu lepší konzistenci a novou chuť.

Voda pro květiny

Těstoviny vyrobené z obilovin dodávají vodě plno škrobu, mnohdy bývá barva vody zakalená až mléčná. Škrob obsahuje mnoho minerálů, vitamínů a dalších důležitých látek. Jde o dobrou výživu pro květiny, mohou pomoci zahradě i v truhlíku.

Pomoc pro bolesti nohou

Bolí vás po celém dni nohy? Pak vyzkoušejte vodu z těstovin. Stačí je ohřát na příjemnou teplotu, ponořte do ní nohy a nechejte chvíli působit. Můžete u toho relaxovat. Minerály v této vodě pomohou rychle od bolesti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*