Domácnost – jak o ni pečovat podle jednoduchých rad?

Péče o domácnost a úklid vám někdy mohou zabrat opravdu hodně času. Chcete mít vše krásně uklizeno, ale někdy to nejde tak, jak potřebujete. Jsou zkrátka věci, které v domácnosti musíte udělat. A znáte to, občas se vám stane něco, co musíte vyřešit. Spadnou vám na zem oční stíny a rozsypou se nebo krásně bílé oblečení už nemá tak krásnou barvu.

Domácí práce za pár minut

Máme pro vás pár tipů a rad, které by mohli pomoci. Nejen v domácnosti a úklidu, ale také v běžných věcech, které potřebujete. Šikovné rady můžete vyzkoušet i vy. Je to jednoduché a zvládne to opravdu každý. Jaké rady můžete vyzkoušet?

Oblečení krásně bílé

Máte bílé kousky oblečení a nejsou občas tak krásně bílé, jako když jste je koupili? Přidejte do pračky bílého prádla pár tablet aspirinu. Díky tomuto jednoduchému triku můžete zašlému oblečení vrátit krásnou barvu.

Zmačkané oblečení

Balíte si oblečení na dovolenou a vždycky se vám v kufru pomačká? Na letišti nebo v autobusech s ním nezacházejí zrovna dvakrát dobře. Oblečení následně vybalíte z kufru zmačkané, ale není kde si jej vyžehlit. Známe řešení, balte oblečení s papírem a tento problém vám už nehrozí!

Problém s očními stíny

I když s nimi zacházíte nanejvýš opatrně, občas vám mohou spadnout, rozbít se a jsou už zkrátka nepoužitelné. Jste naštvaní a míříte s nimi do koše. Nemusíte! Stačí přidat pár kapek alkoholu, uhladit směs a nechat chvíli schnout a ztvrdnout. Následně jsou stíny jako nové!

Odstranění zápachu z lednice

Jednoduchý trik, můžete použít použité čajové sáčky. Dejte do lednice na pár dní a zbavíte se nepříjemného zápachu. Můžete také rozkrojit jablko a dát jej do lednice na pár dní. Je nutno po několika dnech vyměnit.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*