Bolesti zubů – co může pomoci?

Každého občas něco bolí a bolest obecně není nic moc příjemného. Spousta lidí se shoduje na tom, že bolest zubů je jednou z těch nejhorších. Když začne bolet zub, dostává se to skrz celá ústa až do hlavy a v takovém případě je i jednoduchý pohyb nadlidský výkon. Když vás bolí zuby, obvykle saháte po lécích a přejete si, aby vám co nejdřív zabraly. Může to jít i jinak.

Bez chemie

Někdo na prášky nedá dopustit, a když je potřeba rychlá úleva, protože jste například v práci, máte před důležitou schůzkou nebo musíte celý den být v poklusu, nezbývá nic jiného. Pokud však máte možnost raději sáhněte po přírodních metodách. Už naše babičky věděly, jak na bolest zubů.

Pomoc ve formě peroxidu

Peroxid vodíku může pomoci zvládnout některé bolesti. Navíc může mít pozitivní vliv na krvácející dásně nebo plak, který se na zubech objevuje. Stačí jen smíchat 3% peroxid vodíku s vodou v poměru 1:1 a využívejte jako ústní vodu.

Oleje

Nejlepší je kokosový nebo hřebíčkový olej. Hřebíček se již po staletí používá k léčbě zubů. Obsahuje eugenol, který funguje jako přirozené antiseptikum. Využijte celý hřebíček, který vložíte do úst a skousněte. Olej se uvolní.

Studené obklady

Studený obklad může pomoci na spoustu bolesti (bolest ruky, nohy, zubů, hlavy a podobně). Vezměte pár kostek ledu (nebo i mraženou zeleninu), vložte do plastového sáčku, obalte utěrkou a na patnáct minut dejte na zub.

Česnek

Česnek netřeba představovat, je přírodní antibiotikum, má léčivé vlastnosti, likviduje škodlivé bakterie a umí pomoci od bolesti. Vytvořte si česnekovou pastu, kterou aplikujte na bolavý zub. Můžete stroužek česneku také žvýkat. Tyto metody opakujte několik dní, dokud bolest nezmizí.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*