Přírodní antibiotika

By: Navaneeth KN

Antibakteriální bylinky mají oproti chemickým antibiotikům jednu nespornou výhodu. Spočívá v přírodní síle, která nezpůsobuje rezistenci. V praxi tento fakt znamená, že s klasickými antibiotiky se dostáváme na tenký led z hlediska jejich účinnosti.

Bakterie se proti nim stávají v leckterých případech imunními a vy se točíte v kruhu, jak se z nemoci vyléčit na trvalo a nejen dočasně. Ač se antibiotikům úplně nevyhneme, je tu způsob, jak alespoň snížit riziko nákazy – přírodní antibiotika. Jejich působnost je obrovská, i když se sekundárně uplatňují v dnešní době jen z části a to zejména na nachlazení a zmírnění některých potíží. Mohou sloužit jako doplňková léčba pro podporu imunity. Uplatňují se zejména v prevenci.

Křen – bylina starých Slovanů

By: Karen

I přesto, že křen miluje moře, jeho podoba zdomácněla Slovany. Mořeplavci se jím společně s kyselým zelím a cibulí chránili před kurdějemi. Obsahuje vysoký podíl vitamínu C, ale i minerály a olejnaté látky hořčičného původu. Právě díky hořčičné silici získává křen svou charakteristickou vůni i chuť. Jeho efekt je zejména na úrovni čištění, úlevy od bolesti a při nachlazení – zvyšuje odolnost organismu proti infekci horních cest dýchacích. Kdo nemá zásoby čerstvého křenu, může si z něj udělat křenový med. Je skvělou kombinací při astma, kašli a nachlazení. Křen je levný a snadno dostupný.

Levandule – Mathioliho ochrana proti nejrůznějším neduhům

By: IvanWalsh.com

Omamná vůně silic levandule je mocnou čarodějkou v přírodě samotné, ale totéž platí i o jejím širokospektrém použití. Ze sušených květů si totiž můžete připravit jak koupel, tak čaj, ale i dekoraci.

 

V koupeli se uplatňuje v kontaktu s kůží na všemožné ekzémy, vyrážky a akné, také reguluje krevní řečiště. Levandulový čaj zklidňuje mysl a využívá se hlavně jako prostředek k bezproblémové usínání. Také omezuje výskyt plynatosti a pomáhá při nachlazení. Investice do této rostliny se jistě vyplatí.

Lapacho rudé – léčebný prostředek Inků

Do Evropy byl dovezen Španěly a o jeho posvátnosti není pochyb. Dříve se takovému stromu nazývalo „strom života“ nebo také „dárce života“. Pro antibiotické účinky se využívá vnitřní červená kůra stromu, která je u nás také k dostání.

By: mauroguanandi
By: mauroguanandi

Kůra je plná minerálních látek a stopových prvků, ale obsahuje i xyloidin, což je látka, která ničí choroboplodné zárodky bakterií, plísní a virů. Z této kůry se vyrábí čaj nebo obklady, přidává se do koupelí. Vsaďte se, že s chřipkou zatočí tinktura.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*